בלוג של מורכז גמילה מסמים

כיצד אלכוהול משפיע על הגוף?

אלכוהוליזם הוא התמכרות, אבל הוא לא חייב לשלוט בחייך. מכיוון ששתיה היא חוקית ומקובלת מבחינה חברתית, אם לא מעודדים אותה, היא יכולה להשתלט בשקט על החיים שלך. המעבר משימוש באלכוהול להתמכרות יכול להיות ערמומי. לצוות המטפלים של מוסד גמילה ויקטורי וילה יש ניסיון רב בליווי נגמלים מאלכוהול עם אחוזי הצלחה גבוהים מהממוצע הארצי. התקשרו אלינו למספר 0779966111 בכל זמן לקבלת ייעוץ חינמי בנושא גמילה מאלכוהול! ישנן דרכים רבות ושונות לזהות אלכוהוליזם אצל עצמך או אצל אדם אהוב. בעוד שחלק מהסימנים הללו הם התנהגותיים או פסיכולוגיים באופיים, קיימים גם סממנים פיזיים. למד לזהות את ההשפעות של אלכוהול על הגוף כדי שתוכל לעזור לאלו הנאבקים בהתמכרות לאלכוהול מוקדם יותר!

איך ניתן לזהות השפעת אלכוהול על הגוף?

חוסר תיאבון וירידה או עלייה מהירה במשקל

אחת ההשפעות של אלכוהול על הגוף היא שינוי במראה, במיוחד כשמדובר במשקל. מי שנאבק באלכוהוליזם עלול שלא להיות רעב לעתים קרובות, או שהוא עלול לסבול מקלקול קיבה בתדירות גבוהה. כתוצאה מכך, זה נפוץ שאלכוהוליסטים יורדים במשקל במהירות.

לחילופין, חלק מהאלכוהוליסטים עולים במשקל מכיוון שהם אוכלים מזון עמילני ומלא פחמימות בניסיון להרגיע את הבטן. הם עלולים לעלות במשקל גם בגלל הקלוריות הריקות שיש במשקאות אלכוהוליים.

ידיים אדומות ונפוחות

לפעמים ידיו של אדם יכולות להעיד על כך שהוא נאבק באלכוהוליזם. שימוש מופרז באלכוהול יכול להפוך את כפות הידיים לאדומות ונפוחות; את שני הסממנים האלה ניתן לזהות בקלות כשאתה לוחץ יד של מישהו. זה עשוי להיות קשור להתייבשות כרונית וחוסר איזון של אלקטרוליטים בגוף.

ורידי עכביש גלויים על העור

ורידי עכביש הם כלי דם המופיעים ישירות מתחת לעור ומתפרסים כמו קורי עכביש. הם בדרך כלל אדומים ולעתים קרובות הם סימן ברור לכך שהאדם מתמודד עם צריכת אלכוהול מופרזת ואולי גם התמכרות.

אף ולחיים אדומות

שניים מהסימנים הפיזיים הנפוצים והידועים ביותר של אלכוהוליזם הם אף אדום (המכונה אף שתיין או אף אלכוהולי) ולחיים. זה קורה בגלל שכלי דם מוגדלים בולטים בפנים והופכים בולטים יותר כאשר מישהו שותה יתר על המידה.

תופעת לוואי דומה של אלכוהוליזם נקראת בדרך כלל אף של שתיין, אם כי השם הרשמי של המצב הוא רינופימה. סימפטום זה נובע מגידול בבלוטות הזיעה באף, אשר יכול למעשה להגדיל את הגודל הכללי של האף, אפילו בגיל מבוגר.

ידיים רועדות

ידיים רועדות עשויות להוות אינדיקציה לכך שהאדם מתמודד עם אלכוהוליזם. רעידות הן אחד מתסמיני הגמילה המוקדמים, והם עשויים להתבטא לאחר 10 שעות בלבד ללא אלכוהול. לעתים קרובות, לאלכוהוליסטים יש ידיים רועדות בבוקר או בסוף יום העבודה, אך הם התופעה נעלמת לאחר השתייה.

צהבת

אלכוהוליזם יכול להוביל לנזק לכבד תוך פרק זמן קצר מאוד. לעתים קרובות, נזק לכבד מוביל לצהבת, הצהבה של העור. זה קורה בגלל שהכבד של אלכוהוליסט מייצר עודף של מיץ המרה, שמתחיל להסתובב בדם.

זיהומים בחזה או בעיות נשימה

צריכת אלכוהול עלולה להשפיע באופן משמעותי על מערכת הנשימה ולהוביל לזיהומים כרוניים בחזה או לשיעול. אבחנה בכל אחד מהתסמינים האלה יכולה להיות סימן פיזי לאלכוהוליזם.

למה חשוב לדעת לזהות סממנים של השפעת אלכוהול על הגוף?

זיהוי של סממני אלכוהוליזם הוא הצעד הראשון לקראת טיפול שיכול להביא להתפכחות מלאה, שתאפשר וליהנות מחיים בריאים ומאושרים יותר. במכון גמילה ויקטורי וילה, אנו מציעים רצף מלא של טיפול מניקוי רעלים ועד טיפול שלאחר סיום תהליך הגמילה, כולל תוכניות אשפוז מותאמות אישית.

איך עובד הטיפול בהתמכרות לאלכוהול?

טיפול בהתמכרות לאלכוהול הוא גישה מקיפה לטיפול בגורמים הפיזיים, הפסיכולוגיים והחברתיים של שימוש לרעה באלכוהול. הטיפול כולל בדרך כלל שילוב של ייעוץ, פסיכותרפיה, שינויים באורח החיים, טיפול תרופתי והתערבויות אחרות המותאמות לצרכיו האישיים של המטופל. זה יכול לעזור להפחית את התשוקה ותסמיני הגמילה תוך מתן תמיכה לאנשים בתהליך ביצע שינויים חיוביים בחייהם. עם הטיפול הנכון, אנשים יכולים ללמוד לנהל את התנהגות השתייה שלהם ולחיות חיים בריאים ומתגמלים יותר.

הטיפול בהתמכרות לאלכוהול מתחיל בדרך כלל בהערכה של הרגלי השתייה והבריאות הגופנית של האדם. זה עוזר בפיתוח של תוכנית טיפול המותאמת לצרכים הספציפיים שלהם. הטיפול יכול לכלול טיפול פרטני, קבוצתי או משפחתי, טיפול תרופתי ו/או קבוצות תמיכה כגון אלכוהוליסטים אנונימיים. אנשים מסוימים עשויים להזדקק לניקוי רעלים רפואיים כדי לסייע בהפחתת תסמיני הגמילה, כגון רעד והזעה.

מטרת הטיפול בהתמכרות לאלכוהול היא לעזור לאנשים להפסיק לשתות, לנהל את התשוקות שלהם ולפתח הרגלי חיים בריאים. הטיפול גם עוזר לאנשים ללמוד מיומנויות חדשות שיכולות לשפר את הרווחה הכללית שלהם, כמו פתרון בעיות או כלים לניהול מתחים. עם התמיכה וההכוונה הנכונים, אנשים יכולים לבצע שינויים ארוכי טווח בבריאותם וברווחתם.

קבל את העזרה שאתה צריך היום במרכז הגמילה מאלכוהול ויקטורי וילה. הגיע הזמן להפסיק לתת לאלכוהול לנהל את חייך. טיפול בהתמכרויות הוא התשובה. התקשר אלינו עוד היום למספר 0779966111 כדי להתחיל את המסע שלך לחיים נטולי תלות באלכוהול!

Skip to content